Posted in

Čím jsou ČIČI produkty tak výjimečné?

Česká výroba

Výroba probíhá v rodinné čalounické dílně na severu Čech. Podporujeme tak společně lokální ekonomiku a zaměstnance, kteří pracují za férových podmínek.

Více o tom, jak se ČIČI vyrábí a kdo jí dává život se dozvíš tady.

Perfektně sehraný tým rodinné dílny 🙂

Lokální původ materiálů

Materiály, ze kterých jsou ČIČI produkty vyrobeny jsou původem z České republiky nebo Evropy
a mají certifikát OEKO TEX nebo jiné certifikáty nezávadnosti. Oba parametry pro nás byly velmi důležité a rozhodli jsme se dodržet naše předsevzetí – stovky hodin jsme hledali a zkoušeli materiály tak, aby byly kvalitou výjimečné a zároveň lokální.

Z čeho se skládá sedací vak ČIČI
Původ a certifikace materiálů sedacích vaků ČIČI

Příběh

Každá značka má svůj příběh. Ten náš se začal psát v roce 1997, když se Bára (budoucí designérka ČIČI) v noci probudila a šprušlemi palandy viděla tátu, jak v náručí drží malé černé koťátko. Vzhlédla na mě dvě velká kukadla a v tu ránu se zamilovala! Byl to Mikeš, drobný černý kocourek, který se stal věrným kamarádem Báry a přinášel jí mnoho let radost i podporu.

Bára s Mikešem alias ČIČI – 1997

A tak na jeho počest vznikla ČIČI – kočičí kamarád, přinášející radost malým i velkým a pomáhající opuštěným kočkám najít láskyplné domovy!

Na celou cestu ČIČI se můžeš podívat tady.

Podpora koček v nouzi

K zaměření pomoci nás inspiroval příběh Mikeše (alias ČIČI), který byl obyčejným kotětem z vesnice, které našlo milující domov. Vymysleli jsme tedy formu finanční pomoci, kterou budeme dále rozvíjet – z prodeje každého produktu darujeme 10 % ze zisku na opuštěné kočky, aby i ony měly lepší šanci na nalezení svého milujícího domova! 

Kočky žijí bok po boku v domácím prostředí s jejich opatrovnicemi = tetami. To je pro nemocná, plachá, nebo v minulosti týraná zvířata často jedinou nadějí na šťastnější budoucnost. 

Spolupracujeme s Projekt Hope z.s., což je nezávislá organizace zaměřená na domácí péči o opuštěné kočky a pejsky. Celý článek si můžeš přečíst tady.

Minimalistický design

Nadčasový a minimalistický design produktů zaručuje, že zapadnou do každého pokojíčku (i obývacího pokoje) a jen tak se neomrzí. Díky kvalitním materiálům vydrží dlouho jako nové a udělají radost vícero dětem.

Zajímají tě novinky o ČIČI? Podívej se na naše sociální sítě – Facebook a Instagram! Pravidelně přidáváme novinky i akce!

SHOPPING BAG 0