Časté dotazy

Vlastnosti a péče

Ano, polštářky i vaky mají snímatelné a pratelné povlaky. Lze je prát naruby a odděleně v pračce na 30 °C. Další specifikaci naleznete přímo na etiketě výrobku.

Při menším znečištění doporučujeme použít vlhký hadřík, při větším vyprat výrobky naruby a odděleně v pračce na 30 °C. Zabráníte tak poškození např.: suchými zipy apod. Nepoužívejte čisticí prostředky, bělidla, nenapařujte, nežehlete a nepoužívejte sušičku. Detailní informace naleznete na vnitřní etiketě výrobku (u vaku jsou na povlaku i vnitřním vaku samostatné).

Častým používáním sedacího vaku dochází ke kompresi polystyrenových kuliček a pytel se tak stává měkčím. Jedná se o přirozený jev a je s ním třeba počítat u všech výrobků tohoto typu. Proto je třeba po čase (cca 6-12 měsíců) sedací vak doplnit. Po doplnění vaku dochází již k minimální kompresi polystyrenových kuliček.

Krátký návod s tipy na snadné doplnění vaků najdete tady.

Potřebujete náhradní výplň? Napište nám na email ahoj@cicidesign.cz, poradíme vám a případně dodáme správnou velikost kuliček i balení. 😊

Látkový povlak má zvýšenou odolnost proti proniknutí tekutin do struktury látky, která ovšem není 100 %. Vždy je třeba je neprodleně odstranit, např.: otřít hadříkem. Vnitřní obal na kuličky je vodoodpudivý, ale může se stát, že tekutina může dovnitř proniknout skrze švy. Všechny použité materiály jsou však pratelné (mimo kuličky 😊).

Pro koho a kde

Pro děti i dospělé. Před prvním použitím vždy doporučujeme produkty vyprat.

Sedací vaky

Sedací vaky se běžně užívají jako alternativa k sedacímu nábytku – můžete na nich tedy sedět, ležet, pracovat či sledovat televizi nebo si třeba čístDěti si s nimi užijí mnoho zábavy nejen při odpočinku či sledování pohádek, ale i při kreativní hře.

Polštářky

Mají hravý i dekorativní účel. Lze si na nich poležet i posedět.

Doporučujeme pro děti od 3 let. Menší děti si mohou na vaku poležet*, není však vhodné jej vyloženě ochutnávat. 🙂 Nejedná se o hračku. Před prvním použitím doporučujeme vyprat vnější obal. Jednotlivé certifikáty naleznete u produktů v galerii obrázků.

*Pro vytvoření “hnízdečka“ doporučujeme část vnitřní výplně odsypat (a uschovat na další použití), vznikne tak důlek, do kterého můžete miminko uložit. 

Ano.

Vaky Original – nedoporučujeme překračovat zátěž 100 kg v klidovém režimu.*

Vaky Mamanedoporučujeme překračovat zátěž 120 kg v klidovém režimu.*

* Je třeba myslet na to, že je rozdíl mezi zatížením v klidovém a hopsacím režimu. 🙂 Děti si na kočičkách mohou občas poskákat, rodiče spíše posedět, poležet nebo se poválet.

Nejsou vyloženě vyrobeny pro užívání zvířátky. Z naší zkušenosti zvířátka zpravidla na ČIČI spí, protože materiál i kuličky jsou příjemně hřejivé. Nicméně drápky, kousání a jiné zásahy ji mohou nevratně poškodit (mimo záruku).

Ne, naše produkty jsou vhodné pouze do interiérů. Použitím v exteriéru může dojít k poškozením, na která se nevztahuje záruka.

Ano, je to možné po předchozí individuální domluvě. Preferujeme zařízení svozu ze strany zákazníka. Můžeme však nabídnout přepravu přes nás dle aktuální nabídky na trhu. V případě zájmu nám napište na ahoj@cicidesign.cz.

Doporučujeme vaky převážet bez výplně a výplň zakoupit až na místě určení. Ušetříte tak značné náklady za objemnou přepravu. Samozřejmě vám rádi poradíme, jakou výplň a jaké množství pořídit. 😊

Výroba

Materiály, ze kterých vyrábíme jsou původem z České republiky nebo Evropy a mají certifikát OEKO TEX nebo jiné certifikáty nezávadnosti. Tabulku s popisem jednotlivých materiálů a jejich původu naleznete v galerii produktů. Většina textilních materiálů je ze 100% polyesteru. Tento materiál jsme vybrali z důvodu zdaleka nejlepších vlastností z hlediska údržby, hygieny, odolnosti, samotného vzhledu a příjemného omaku.

U obalových materiálů jsme dbali na výběr co nejvíce recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Výroba probíhá v rodinné čalounické dílně na severu ČR. Naše hlavní švadlenka je Natálka, která je nyní maminkou na mateřské dovolené. Je velmi precizní, má ráda kočky a ráda přichází s novými nápady na vylepšení. 😊 Můžete si být tedy jisti, že vaši noví domácí společníci pochází z láskyplného prostředí. 😊

Je možno se individuálně domluvit, musíte však počítat s případným poplatkem za zpracování a delším časem na výrobu. V případě zájmu nám napište na ahoj@cicidesign.cz a my se vám ozveme s možnostmi. 😊

SHOPPING BAG 0